+90 553 271 44 75

yunusemre@yunemteknik.com

Arıza Kodu F27: Yalancı Alev

Kombide sahte alev yandığını belirtir. Sırasıyla iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde yada elektronik anakart arızalanmış olabilir. Çözüm için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F28: Başarısız Ateşleme Arızası

Cihazın ateşlemeyi başarılı yapamadığı anlamına gelen arıza kodu. Öncelikle daire yada ofis gaz girişlerini kontrol edin ve vanaların açık olduğundan emin olun. Vanalar açık konumunda olduktan sonra resetleme işlemini yapın. Arızada yine  düzelme olmaz ise sırasıyla anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F29: İyonizasyon Arızası

Ateşleme işlemi sonrası alev oluşumu gerçekleşmediği zaman F29 arıza kodu ekranda görülür. Bu arıza kodunda F28 ile aynı anlama gelmektedir. 3 resetleme işleminden sonra sorun düzelmiyorsa mutlaka servisi aramalı ve yardım almalısınız.

Arıza Kodu F32: Hava Basınç Arızası

Vaillant F32 arıaza kodu görülünde kombi çalışmaz.Resetleme işleminden sonra arızanın devam etmesi halinde servisi aramalsısınız. Fan motoru arızalı, soketleri kopmuş olabilir, elektronik anakart arızalı olabilir, prosestat arızalı olabilir.

Arıza Kodu F49: Düşük Voltaj Arızası

Bu arıza kodu düşük yada yüksek gelen elektrik voltaj sebebi ile ekranda görülür. Öncelikle bu arıza kodunun kesin çözümü kombi reglatörü taktırmaktır. Biraz bekleyin sorun devam ederse servisi arayın. Elektronik anakart voltaj sebebi ile arızalanmış olabilir.

Önerilen makaleler

YunemTeknik