+90 553 271 44 75

yunusemre@yunemteknik.com

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor. Kombiniz Banyo ve mutfak gibi odalara sıcak su aktarır. Mutfaktaki bulaşıklar için sıcak suya ihtiyacımız var. Bazı arızalardan dolayı kombiden sıcak su gelmez. Aşağıdaki çözümlerden hangisi sizin için en iyisidir?

Bir çok nedeni olan bu arızanın “kombiden sıcak su niye gelmez” için altta yazan hususlara dikkat ediniz…

  • Banyo bataryası zamanla kireçlenir ve sıcak su akışı azalır. Kontrol edebilirsiniz. Filtreyi temizledikten sonra sorun çözüldü mü?
  • Mutfak bataryası kireçlenebilir. Yukarıdaki işlem tekrarlanmalıdır.
  • Kombinin hemen altındaki su filtresi temizlenmelidir. Bunun için marka modelinize göre internette arama yapabilirsiniz.
  • 3 yollu vananın arızalanması, bu vana kombi içerisinde bulunur ve saplamalardan banyo suyu ve sıcak su akışını düzenler. Taraklar yaz ortasında banyoya su aktardığında ısınır mı? Bunu kontrol et.
  • Ana kart arızası kombi panosu çok pahalı bir üründür. Hizmet, Anakartı kaldırır ve kontrol eder. Sorunun kaynağı bulunduğunda, bir telefon araması alacaksınız. onarımlar onaylandıktan sonra yapılır. (Hemen değiştirmeyin, önemli hale gelmeden Anakartı kontrol ettirin.)
  • Kombi anahtarı bozuk. Kombinin yanındaki elektrik anahtarı arızalı olabilir. Yüksek akım var ise; kombiniz yanacağından şalterin arızalanması önemli mali sorunları önleyecektir.

Kombinin yıllık bakımı varsa. Kış ortasında sıcak suya ihtiyaç duyduğunuzda sorun yaşamazsınız. Arıza öncesi yapılan testler sayesinde maddi kaybınız azalır. Kazan çok daha az yanar. filtreler temizlenir. Peteklerdeki hava alınır.

Teknik destek için 05532714475 -Yunem Teknik Olarak En Uygun Fiyat Garantisi İle Çalışıyoruz.

Önerilen makaleler

YunemTeknik